Jaunieji vedliai (JH)

Picture
FIGŪROS

Raidė I (judesys ten ir atgal)

Vedlys, vesdamas šunį kairėje pusėje, juda tiese nuo teisėjo iki tolimiausio ringo krašto. Ten jie apsisuka, atsigręždami vienas į kitą (apsisukdami apie savo ašį) ir grįžta prie teisėjo. Grįždamas dalyvis vedasi šunį dešinėje. Klaidos: judama ne tiksliai tiese, gale nepadaromas vidinis posūkis, per arti grįžtama prie teisėjo.

Ratas

Vedlys su šunimi juda ratu, kurį nurodo teisėjas. Eiti pradedama prieš laikrodžio rodyklę. Klaidos: judama į priešingą pusę, nesilaikoma distancijos tarp dalyvių.

Trikampis

Vedlys su šunimi juda nuo teisėjo į dešinę (prieš laikrodžio rodyklę) iki ringo krašto, sukasi į kairę ir eina tiese lygiagrečiai teisėjui iki kito ringo krašto. Tada daro posūkį ir juda link teisėjo (į išeities tašką). Sustojęs priešais teisėją, pastato šunį į stovėseną. Klaidos: judama ne tiksliai trikampiu, per arti grįžtama prie teisėjo.

Raidė L

Vedlys su šunimi juda tiese nuo teisėjo iki tolimiausio ringo krašto, sukasi į kairę ir eina iki ringo kito krašto. Ten pasisuka vidiniu posūkiu ir grįžta iki menamos L raidės pagrindo (t.y. tiksliai taip, kaip judėjo nuo teisėjo). Pasisuka į dešinę ir tiese grįžta iki teisėjo. Prieš teisėją pastato šunį į stovėseną. Klaidos: judama ne tiksliai pagal L raidės formą, padarius posūkį, nepasikeičiama su šunimi vietomis, daromas ne vidinis posūkis, per arti grįžtama prie teisėjo, šuo pastatomas ne ta puse.

Raidė T

Vedlys su šunimi juda tiese nuo teisėjo iki tolimiausio ringo krašto, suka į kairę ir juda iki ringo šono. Apsisuka ir juda tiese lygiagrečiai teisėjui iki priešingo ringo šono. Ten vėl apsisuka ir grįžta iki ringo vidurio ar iki tos vietos, kurioje užbaigė tiesę, eidamas nuo teisėjo (raidės T pagrindo). Sukasi į kairę ir juda tiesiai iki teisėjo. Klaidos: judama netiksliai pagal T raidės formą, po pirmo posūkio nepasikeičiama su šunimi vietomis, pasikeičiant šuo užstojamas; raidės galuose nepadaromas vidinis posūkis, per arti priartėjama prie teisėjo; šuo pastatomas ne ta puse prieš teisėją.

Aštuoniukė arba gyvatukas

Vedlys lanksčiai (plastiškai) juda su šunimi prieš laikrodžio rodyklę aštuoniuke, dažnai keisdamasis su šunimi vietomis, nuo teisėjo ir atgal. Klaidos: judama pagal laikrodžio rodyklę, keičiantis vietomis šuo, judama “kampuotomis” linijomis.

Dviejų šunų lyginimas

Teisėjui liepus, du vedliai turi demonstruoti kartu du šunis, lygindami juos tarpusavyje. Vedliai turi vesti šunis lygiagrečiai vieną šalia kito: vienas iš kairės, kitas - iš dešinės pusės. Šunys risnoja vienodu tempu, greta, tiese nuo teisėjo iki tolimiausio ringo krašto. Ten gražiai apsisuka vidiniu posūkiu, juda greta iki teisėjo. Vedliai vėl šunis pastato į parodomąją stovėseną (šunų galvos dešinėje vedlių pusėje). Klaidos: vedliai veda šunis nevienodu tempu, eina lėčiau, negu reikalauja veislė, apsisukama ne vidiniu posūkiu, pastato šunį ne ta puse prieš teisėją.

MODIFIKACIJOS

Teisėjui nusprendus pasunkinti konkurso sąlygas, galimi ir kiti figūrų atlikimo variantai.

Linija

Dalyviams stovint eilutėje su priešais išrikiuotais šunimis, teisėjas gali judėti apie juos ar tarp jų. Tuomet vedliai turėtų judėti taip, kad šuo liktų stovėti, bet nebūtų užstojamas teisėjui. Klaidos: vedlys nejuda ir užstoja šunį, šokinėja per šunį, šuo nestovi parodomąja stovėsena, o sukasi kartu su vedliu.

Ratas

Dalyviams judant ratu, teisėjas gali išeiti iš rato arba grįžti į jį. Vedlys privalo susikeisti su šunimi vietomis (vesti šunį tai iš kairės, tai iš dešinės pusės) taip, kad neužstotų šuns teisėjui. Be to, teisėjas gali liepti eiti pagal laikrodžio rodyklę. Šuo tada vedamas iš tos pusės, kur stovi teisėjas. Klaidos: vedlys nepakeičia padėties, pasikeisdamas su šunimi vietomis, užstoja jį.

Raidė I

Vedliui einant su šunimi, teisėjas gali pajudėti iš savo vietos. Jeigu jis žengteli nedaug, vedlys, grįždamas atgal, juda tiesiai į teisėją, nors eina jau ne ta linija, kuria ėjo iš pradžių. Jeigu teisėjas pajuda maždaug iki pusės figūros ar daugiau, vedlys su šunimi eina iki pradinės stovėjimo vietos, pasisuka į teisėją, pajuda iki jo reikiamu atstumu ir pastato šunį. Klaidos: vedlys, žymiai pajudėjus teisėjui, pabaigia figūrą iš karto priešais teisėją. Leidžiama, teisėjui tik žengtelėjus, pabaigti figūrą pirminėje stovėjimo vietoje, o po to, pasukus šunį šonu į teisėją, užbaigti elementą.

Trikampis

Vedliui su šunimi einant trikampiu, teisėjas gali šiek tiek pajudėti į šoną. Nežymiai pajudėjus, vedlys figūrą užbaigia tiesiai priešais teisėją (ne tiksliai savo ankstesnėje stovėjimo vietoje) arba toje pačioje vietoje, bet pasukdamas šunį į teisėją. Teisėjui labiau pajudėjus maždaug iki pusės figūros, vedlys užbaigia trikampį iki pradinės savo stovėjimo vietos, o po to juda iki teisėjo ir ten pastato šunį. Teisėjas gali liepti trikampį atlikti judant iš pradžių į kairę pusę. Klaidos: pajudėjus teisėjui, vedlys užbaigia figūrą iš karto priešais jį, užstoja šunį, pradeda judėti vesdamas šunį ne iš reikiamos tuo momentu pusės.

Raidės L ir T

Jeigu teisėjas pajuda vos vos, vedlys su šunimi turi užbaigti elementą priešais teisėją arba pradiniame išeities taške, pasukdamas šunį į teisėją. Jeigu teisėjas pajuda maždaug iki pusės figūros, vedlys su šunimi eina pradėtos figūros kontūru, savo ankstesnėje stovėjimo vietoje pasisuka ir pajuda iki teisėjo. Teisėjas gali liepti eiti figūrose pasukant į dešinę pusę. Galimas variantas gretinant du šunis - judėti raide L į priešingas puses. Klaidos: teisėjui labai pajudėjus iš vietos, vedlys užbaigia figūrą iš karto priešais jį, šuo užstojamas arba neteisingai pastatomas prieš teisėją.

Aštuoniukė arba gyvatukas

Vedlys juda su šunimi, teisėjui liepus, pagal laikrodžio rodyklę. Klaidos gali pasitaikyti tos pačios.